Home
Add Document
Sign In
Register
RPH bayang-bayang
Home
RPH bayang-bayang
BAYANGFull description...
Author:
Shi Hao Fung
15 downloads
89 Views
71KB Size
Report
DOWNLOAD .PDF
Recommend Documents
rph
Full description
RPH TULIS
n
rph- kokurikulum
lagu merdeka
RPH NILAM
rphFull description
RPH TULIS
n
RPH - keadilan
tamil RPH
contoh rph dalam bahasa tamil
RPH Matematik
RPH Matematik untuk tugasan UPSI
RPH ( IBADAH)
Full description
M8 rph
jijijFull description
RPH KERAJINAN
pend moral
RPH pbsm.docx
Full description
RPH SAINS.docx
RPH SEJARAH (
RPH SEJARAH
konsep rph
rancangan pengajaran harianFull description
RPH KRIKET
kriket low n high catchingFull description
RPH BURUJ
rph arab
contoh rancangan pengajaran harian bahasa arab
rph prka
rph
RPH pengakap
ub
rph sej
RPH sejarah
Refleksi rph
Full description
rph sejarah
ddddaadds
rph pengakap
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN (TAHUN 2) Subjek
: Dunia Sains dan Teknologi
Kelas
: 2 Maju
Tarikh
: 3 September 2013
Masa
: 7.30 – 8.30 pagi ( 60 minit )
Bilangan Murid
: 23 orang
Tema
: Sains Fizikal
Bidang pembelajaran
: Bayang-bayang
Standard Kandungan
: 4. 2 Mengaplikasi Mengaplikasi pengetahuan pengetahuan tentang pembentukan bayang-bayang.
Standard Pembelajaran : Murid boleh:4.2.1 Mencipta permainan bayang-bayang seperti wayang k ulit..
Hasil Pembelajaran
: Pada akhir pengajaran, murid-murid dapat:
Menyatakan cara bayang-bayang dihasilkan
Menjalankan . permainan bayang-bayang seperti wayang kulit..
Pengetahuan sedia ada : Murid-murid dapat memahami memahami perbezaan perbezaan terang dengan gelap Kemahiran proses sains
:
Kemahiran berfikir Kaedah
:
:
Nilai murni
:
Bahan Bantu Mengajar
:
Isi Pengajaran
Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran
Catatan
Fasa Orientasi
Penggunaan bayang-bayang untuk menarik
(10 minit)
perhatian murid Sesi bersoal jawab dengan murid
1.
2.
Guru
menunjukkan
bayang-bayang
BBM :
kepada murid
Kad hitam
Guru menyuruh murid-murid memerhati
Lampu suluh
bayang-bayang tersebut. 3.
Guru menjalankan soal jawab secara lisan
KPS:
dengan murid.
Memerhati,
Soalan: 1.
2.
Ini adalah apa?
K. berfikir:
(bayang-bayang)
membuat inferens
Bagaimana
menghasilkan
bayang-
bayang? (Terdapat sumber cahaya dan objek legap, baru bayang-bayang dapat dihasilkan) 5.
Guru memperkenalkan tajuk pengajaran
hari ini. Pencetusan idea
Sesi soal jawab dengan murid
(10 minit)
1.
Guru menanya soalan:
KBKK:
2.
Kelas, kamu pernah tengok wayang kulit?
Menjana idea
(Ya/tidak) 3.
Adakah wayang kulit sangat menarik?
BBM: gambar rajah
(Ya) 4.
Bagaimana wayang kulit dihasilkan (menggunakan bayang-bayang)
Penstrukturan semula idea
Penggunaan powerpoint untuk memperkenalkan
1. Guru menunjukkan powerpoint kepada
cara menghasilkan wayang kulit.
(10 minit)
BBM : powerpoint
murid 2.
Guru menjelaskan cara-cara wayang kulit dihasilkan.
Aplikasi idea (20 minit)
Aktiviti menghasilkan wayang kulit.
. 1.
2.
3.
Guru menunjukkan gambar rama-rama
KPS:
kepada murid.
memerhati.
Guru memancarkan cahaya lampu suluh ke arah gambar rajah.
Nilai:
Guru menyuruh murid melukis gambar
bekerjasama
rajah haiwan yang disukai . 4.
Guru menyuruh murid menggunting gambar rajah yang dilukis oleh mereka
5.
Guru memberi peluang kepada murid untuk mempersembah wayang kulit yang
terdiri daripada gambar rajah mereka. . Refleksi (15 minit)
-Aktiviti
soal
pengajaran
jawab
untuk
merumuskan
isi
1.
Guru membimbing murid untuk mengimbas kembali topik yang telah dipelajari. Soalan: a) Apa yang telah kami belajar pada hari ini?
Guru mengarah murid menyiapkan lembaran kerja dalam buku PBS
×
Report "RPH bayang-bayang"
Your name
Email
Reason
-Select Reason-
Pornographic
Defamatory
Illegal/Unlawful
Spam
Other Terms Of Service Violation
File a copyright complaint
Description
×
Sign In
Email
Password
Remember me
Forgot password?
Sign In
Our partners will collect data and use cookies for ad personalization and measurement.
Learn how we and our ad partner Google, collect and use data
.
Agree & close