Descripción: exemple de projecte educatiu lleure. ejemplo de proyecto educativo
Proposta didàctica del projecte col.laboratiu: Pirates!!Descripción completa
Planificació dels PROJECTES DE TREBALLS D'INVESTIGACIÓ ALUMNAT BATXILLERAT
Full description
Descripción: esta muy lindo y muy bien resumido.
Descripción completa
PEC revisat i aprovat el maig de 2018Full description
Descripción completa
latinjazzFull description
Unitat didàctica per a P5.Descripción completa
Full description
Projecte interdisciplinari
Descripción completa
Full description
Full description
CDSCSĐVDSVDSVDSFull description
a
Unitat didàctica o Projecte Títol Nivell o cicle Grup classe Curs
BREU DESCRIPCIÓ DE LA UNITAT DIDÀCTICA O DEL PROJECTE
OBJECTIUS D’APRENENTATGE O APRENENTATGES
CRITERIS CRITERIS D’AVALUACI D’AVALUACIÓ Ó1
En finalitzar la unitat didàctica o el projecte, els alumnes adquiriran o han adquirit els aprenentatges següents:
En finalitzar la unitat didàctica o el projecte, sabrem o sabem que cada alumne ha adquirit aquest aprenentatge si és capaç de...
1
1
ÀMBITS i DIMENSIONS Aquests criteris criteris d’avaluació s’associen amb el següent àmbit i dimensió
2 2
3 4
3
5 6
Pautes per a redactar objectius d’aprenentatge, d’aprenentatge, criteris i indicadors d’avaluació d’una unitat didàctica didàctica o d’un projecte 1
La relació entre els objectius d’aprenentatge o els aprenentatges i els criteris d’avaluació no ha de ser sempre biunívoca. Un objectiu d’aprenentatge o un aprenentatge pot relacionar-se amb un, dos o més criteris d’avaluació i un mateix criteri d’avaluació es pot relacionar amb més d’un objectiu d’aprenentatge o d’un aprenentatge depenent de les seves característiques.
Unitat didàctica o projecte
Programació del grup classe
COMPETÈNCIES BÀSIQUES PRÒPIES DE CADA ÀMBIT Amb la realització realització d’aquesta unitat unitat didàctica o projecte s’afavoreix s’afavoreix l’assoliment l’assoliment de les competències competències de final final d’etapa següents: següents:
ÀMBIT ARTÍSTIC Dimensió percepció, comprensió i valoració
1
2
3
4
Dimensió interpretació i producció
5
6
Dimensió imaginació i creativitat
7
8
9
ÀMBIT D’EDUCACIÓ FÍSICA Dimensió activitat física
1
2
Dimensió hàbits saludables
3
4
Dimensió expressió i comunicació corporal
5
6
Dimensió joc motor i temps de lleure
7
8
ÀMBIT D’EDUCACIÓ EN VALORS Dimensió personal
1
2
Dimensió interpersonal
3
4
5
Dimensió social social
6
7
8
Unitat didàctica o projecte
Programació del grup classe
ÀMBIT DIGITAL Dimensió instruments i aplicacions
1
2
Dimensió tractament de la informació i organització dels entorns digitals de treball i d’aprenentatge
3
4
5
Dimensió comunicació interpersonal i col·laboració
6
7
8
Dimensió hàbits, civisme i identitat digital
9
10
ÀMBIT D’APRENDRE A APRENDRE Dimensió autoconeixement respecte de l’aprenentatge 1
Dimensió aprenentatge individual
2
3
Dimensió aprenentatge en grup
Dimensió actitud positiva envers l’aprenentatge
5
6
4
ÀMBIT D’AUTONOMIA, INICIATIVA PERSONAL I EMPRENEDORIA EMPRENEDORIA Dimensió autoconcepte 1
Dimensió presa de decisions 2
3
4
Dimensió creació i realització de projectes individuals i col·lectius 5
6
Unitat didàctica o projecte
Programació del grup classe
CONTINGUTS Amb la realització realització d’aquesta unitat unitat didàctica o projecte es tractaran o s’han s’han tractat els continguts següents:
Contingut
Àrea
1 2 3 4 5 6 7
TEMPORITZACIÓ Previsió del temps de durada o del temps que ha durat la realització d’aquesta unitat didàctica o projecte:
Unitat didàctica o projecte
Programació del grup classe
DESENVOLUPAMENT DESENVOLUPAMENT DE LA UNITAT O DEL PROJECTE Quines són les principals estratègies metodològiques que es preveuen utilitzar o s’han utilitzat? Quines activitats d’aprenentatge i d’avaluació es preveuen realitzar o s’han realitzat? Quines mesures i suports universals es contemplen per atendre a tots els alumnes? Quins tipus d’agrupament realitzarem o s’han realitzat? Quins són els principals materials que necessitarem o què hem necessitat?, etc.
MESURES I SUPORTS ADDICIONALS O INTENSIUS Quines mesures o suports addicionals o intensius es preveuen o s’han hagut d’utilitzar per a cadascun dels alumnes següents: