rph sains tahun4 - memahami ukuran masaFull description
PENAMBAHAN NOMBOR SEHINGGA 10000
Contoh RPH Sains Tahun 4Full description
RPH SEJARAH
BDFBFDBFDB
tema : sains fizikalFull description
RPH Pengajaran Wang Tahun 4
rancangan pengajaran harian kurikulum standard sekolah rendah bagi subjek sains tahun 4
Full description
makroteaching
RPH
Contoh untuk dikongsikan bersama
kll
Full description
SivikFull description
RPH Bidang Menggambar KOLAJ TAHUN 3
Full description
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SAINS TAHUN 4
Tarikh
: 2 April 2013
Masa
:10.00 pagi- 10.30 pagi
Bilangan murid
:12 orang
Tahun
:Tahun 4
Tajuk
:Ukuran
Sub-tajuk
: Ukuran panjang
Objektif Umum
: Memahami ukuran panjang.
Hasil pembelajaran : Pada akhir pembelajaran ini, murid dapat :1. Menyatakan cara yang berbeza untuk mengukur panjang 2. Menyatakan unit piawai bagi panjang dalam sistem metrik 3. Memilih alat pengukur yang sesuai untuk mengukur panjang dan menggunakan teknik yang betul. 4. Rekodkan panjang dalam sistem metrik
Pengetahuan sedia ada : Murid tahu bagaimana mengukur panjang menggunakan pembaris. Kemahiran saintifik : Berkomunikasi, mengukur dan menggunakan nombor Nilai saintifik : 1. Sistematik 2. Jujur dan tepat dalam membuat rekod dan menilai data 3. Berani mencuba 4. Kerjasama dalam kumpulan
Sumber P & P : 1. Pembaris 2. Pita pengukur 3. Buku teks
Kemahiran berfikir kreatif : Menjanakan idea, menghubungkaitkan Kemahiran berfikir kritis : Membanding dan membezakan Strategi dan kaedah pengajaran : 1. Demonstrasi 2. Penyelesaian masalah 3. Koperatif
Langkah / Fasa
Isi Kandungan
(Masa)
Orientasi
Aktiviti pengajaran
Catatan
dan pembelajaran
Tayangan video
(5 minit)
Guru menunjukkan
ABM : Video
video cara mengukur panjang kepada murid.
Pencetusan Idea
Menunjukkan Kad
Guru menunjukkan
( 5 minit )
Gambar
gambar orang purba
Membuat
mengukur panjang
ramalan
Guru menerangkan bagaimana untuk mengukur panjang meja dengan
KPS: Memerhati
menggunakan bahagian badan. Penstrukturan idea
Mengukur meja
Guru membahagi
KPS: Memerhati
( 7minit )
menggunakan
kelas kepada dua
Mengenal
bahagian badan
kumpulan.
Pasti Mengelas
Guru bertanya kepada murid bagaimana untuk mengukur panjang
Bahan
meja menggunakan
pembelajaran:
bahagian badan.
Meja
Buku teks
Kemudian, guru menerangkan kepada murid bahagian badan yang sesuai digunakan untuk mengukur panjang meja.
Aplikasi Idea ( 8 minit)
Mengukur meja
Guru bertanya
menggunakan alat
kepada murid alat
pengukur
pengukur yang sesuai digunakan untuk mengukur meja.
Murid mengukur meja menggunakan
Membuat perkaitan
pembaris Refleksi ( 5 minit )
Menyatakan unit
Guru membimbing
Mengingat kembali
yang sesuai bagi
murid untuk
mengukur
panjang
membuat refleksi
menggunakan alat
bahawa mengukur
pengukur lebih tepat
menggunakan alat
daripada
pengukur lebih tepat
menggunakan
dari menggunakan
bahagian badan/
bahagian badan.
Guru menyatakan unit untuk mengukur jarak yang sesuai.
Unit mm dan cm bagi jarak dekat. Unit meter bagi jarak jauh