DSKP KSSM Tingkatan 3 Sejarah (2019)Full description
rph sains tahn 3Full description
RPH SEJARAH
ddddaadds
Kerja Kursus Sejarah (2008) - Permainan tradisional
Nota Ringkas Sejarah Tingkatan 2 - Bab 3Full description
Full description
bola sepak rancangan mengajar harianFull description
Tajuk 4 Seni ArcaFull description
- Kemahiran mendengar dan bertutur - Kemahiran membacaFull description
Tajuk 10 TipografiFull description
Tajuk 1 Pakaian Tradisional Dan Perhiasan DiriFull description
Tajuk 11 Seni FotoFull description
Tajuk 3 Seni CatanFull description
Tajuk 2 Seni LukisanFull description
sej kssrFull description
Full description
sejarah tahun 4
Full description
DSKP KSSM Tingkatan 3 BM (2019)
DSKP KSSM Tingkatan 3 Geografi (2019)
Soalan Sejarah Tingkatan 2
tingkatan 4. bab 2. sejarah. kertas 3. jawapan. T4. Tamadun. Yunani. Rom. Athens. Paper 3. Sejarah kertas 3. peperiksaan. Jelaskan peningkatan tamadun awal dalm aspek: a.Pentadbiran b.perund…Full description
terangkan konsep negara dalam masyarakat Melayu terangkan konsep negara yang diperkenalkan oleh BritishFull description
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN PENGGAL :
MINGGU KE :
2 Mulai : 30/07/2018 Hari
: ISNIN
29 Hingga
: 03/08/2018
Tarikh
: 30/07/2018
MATA PELAJARAN
SEJARAH
TINGKATAN
3A
MASA
8:00 pagi – 9:00 pagi
TEMA
CAMPUR TANGAN DAN PENJAJAHAN KUASA BARAT
STANDARD KANDUNGAN
7.1 : Kedatangan Kuasa Barat
STANDARD PEMBELAJARAN
7.1.2 : Menghuraikan Menghuraikan faktor faktor kedatangan kuasa Barat ke negara negara kita K7.1.6 : Menghuraikan kepentingan kepentingan bekerjasama dalam menjamin kemakmuran negara
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN
Penggunaan Teknologi
PdPc ABAD 21 Entry card / Exit Card Brainstorming Gallery Walk Games x Stay, y Stray
1. Menyatakan secara umum 4 faktor kedatangan kuasa Barat ke negara kita 2. Menerangkan 3 kepentingan bekerjasama dalam menjamin kemakmuran negara
Role Play
a) Set Induksi (5 minit)
Guru menunjukkan beberapa keping gambar tokoh penjajah yang pernah menjajah negara kita. Contph soalan : 1. Namakan tokoh-tokoh penjajah ini 2. Apakah perkaitan peristiwa antara tokoh-tokoh penjajah ini dengan negara kita? 3. Mengapakah tokoh-tokoh ini menjajah negara kita pada suatu masa dahulu?
Pelajar dibahagikan kepada 4 kumpulan Setiap kumpulan berbincang tentang faktor-faktor kedatangan kuasa Barat ke negara kita dari segi : i. Faktor penolakan ii. Faktor penarik Setiap kumpulan melakar jawapan dalam bentuk peta iThink di atas kertas sebak seterusnya membentangkan hasil perbincangan Guru dan murid bersoal jawab mengenai pembentangan pelajar tersebut
Guru memberikan penyataan soalan KBAT kepada semua kumpulan. i. Contoh soalan : Semangat bekerjasama amat penting dalam masyarakat bagi menjamin kemakmuran negara. Bincangkan.
Murid berbincang secara berkumpulan tentang penyataan soalan KBAT Murid membentangkan secara lisan pendapat tentang penyataan soalan KBAT Guru mengulas jawapan setiap kumpulan
Guru meminta pelajar menyatakan kembali faktor-faktor kedatangan kuasa Barat ke negara kita Buku Teks Peta pemikiran Powerpoint/LCD Internet/VLE Frog Model Kertas sebak
Mendefinisi (Peta Bulatan) Menerangkan (Peta Buih) Banding Beza (Peta Buih Berganda) Mengkelaskan (Peta Pokok) Nyata Hubungan (Peta Dakap) Membuat Urutan (Peta Alir) Nyatakan Sebab Akibat (Peta Pelbagai Alir)
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI (KBAT) Mengaplikasi Menganalisis Menilai Mencipta
ELEMEN MERENTASI KURIKULUM (EMK)
Patriotrisme Kreativiti dan Inovasi Sikap positif Teknologi Maklumat dan Komunikasi Sains dan teknologi
PENILAIAN PdP Latihan Bertulis Lisan
d) Rumusan/Penutup (10 minit)
PETA PEMIKIRAN (I- THINK)
Bahasa
c) Aktiviti 2 (20 minit)
Traffic Light
Membuat Analogi (Peta Titi)
b) Aktiviti 1 (25 minit)
NILAI
Pembelajaran Berasaskan Masalah
Group Prensentation
RUJUKAN
Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
Pada akhir pembelajaran, murid akan dapat :
(PdPC)
BAHAN BANTU MENGAJAR (BBM)/
STRATEGI PdPc
Glob/Atlas Modul Graphboard Gambar Majalah/akhbar Lain-lain: ______________ _______________ _
Kuiz Pembentangan Pemerhatian Tugasan Projek Lain-lain (Nyatakan) :
TANDATANGAN GURU
TANDATANGAN PENTADBIR
..............................
..............................................
IMPAK
Kedatangan :
_____/_____
Semua murid dapat menguasai kemahiran sejarah yang dipelajari dan mencapai objektif PdPc pada hari ini Murid menguasai Objektif dan diberi latihan pengayaan Murid tidak menguasai objektif dan diberi latihan pemulihan PdPc hari ini ditangguhkan kerana :